Băut la volan, a intrat cu maşina într-o pompă de benzină | Data 27.05.2017 - 15:07:01 |  Infractional | La data de 24.05.2017, în jurul orei 20:40, Ş.A. de 42 de ani, din oraşul Săveni, judeţul Botoşani, în timp ce conducea un autoturism pe strada 1 Decembrie din localitate, pierde controlul asupra direcţiei de mers şi se izbeşte într-o pompă de alimentare cu combustibil dintr-o staţie peco. | | |
Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, valoarea indicată fiind de 0,90 mg/l alcool pur în aerul expirat; ulterior a fost condus la Spitalul Oraşului Săveni, unde i-au fost recoltate mostre biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză se efectuează cercetări pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
|  Urmăriţi ştirile RealitateaDorohoiana.ro si pe Google News |
Articole din aceeași categorie |
| Permis de conducere fals obținut la o școală de șoferi poloneză, descoperit la PTF Stânca |
| | Cioban înjunghiat în piept, la o stână din Suharău. A fost transportat cu elicopterul SMURD la Iași |
| | Amenzi aplicate de jandarmi pentru încălcarea legii picnicului |
| | Șofer din Republica Moldova depistat la PTF Rădăuți Prut cu un permis nerecunoscut de legea română |
| | Șofer depistat cu o alcoolemie record reținut de polițiști în noaptea de Înviere |
| | Aproximativ 300 de abateri constatate de către polițiștii botoșăneni în două zile |
| | Tâlhari din Dorohoi prinși de jandarmi. Telefonul sustras a fost restituit proprietarului |
| | Bărbat din Republica Moldova prins PTF Stânca, conducând o mașină având permis de conducere fals |
|
|
Mesaj de condoleanțe transmis de către angajații primăriei Dorohoi, la decesul fostului coleg Corneliu Ciurciun | 842 |
| Mesaj de condoleanțe transmis de colectivul Spitalului Municipal Dorohoi | 433 |
| Mesaj de condoleanțe transmis de familia Alexandrescu, la decesul bunului prieten Corneliu Ciurciun | 313 |
| Mesaj de condoleanțe transmis de Organizația Municipală PSD Dorohoi la decesul lui Corneliu Ciurciun | 283 |
| Spitalul Municipal Dorohoi angajeqază asistent medical pentru Secția Chirurgie | 223 |
| Cătălin Silegeanu susține parteneriatul economic româno - american la o conferință importantantă | 214 |
| Botoșănean plecat de acasă, dat dispărut de familie! | 202 |
| Bursa locurilor de muncă organizată de AJOFM Botoșani, pe data de 23 mai | 189 |
| Bătrână spitalizată în urma unui incendiu izbucnit în localitatea Tudor Vladimirescu | 182 |
| Femeie din Șendriceni, plecată în 1992 în Turcia, dată dispărută, acum, de către familie | 178 |
|
| ARHIVA VIDEO REALITATEA DOROHOIANĂ – Grupul umoristic „Lunaticii”, remember la zece ani de la ultimul spectacol - VIDEO&FOTO |
| | ARHIVA VIDEO REALITATEA DOROHOIANĂ – Ovidiu Lipan „Ţăndărică”, recital incendiar la Dorohoi, în 2013 |
| | COMUNICAT & VIDEO - „Oamenii ALDE Botoşani sunt cei care fac diferenţa” |
| Vezi toată arhiva video |
Mesaj de condoleanțe transmis de familia Alexandrescu, la decesul bunului prieten Corneliu Ciurciun |
| Mesaj de condoleanțe transmis de colectivul Spitalului Municipal Dorohoi |
| Mesaj de condoleanțe transmis de Organizația Municipală PSD Dorohoi la decesul lui Corneliu Ciurciun |
| Spitalul Municipal Dorohoi angajeqază asistent medical pentru Secția Chirurgie |
| Primăria Dorohoi – Anunț privind organizarea unei licitații publice cu strigare pentru concesionarea unei suprafețe de teren |
|
|
Acest site foloseste cookie-uri pentru o mai buna functionare. Conform reglementarilor si indrumarilor privind cele mai bune practivi, orice utilizator din UE trebuie instiintat in aceasta privinta si trebuie sa isi dea acordul privind aceasta instiintare.
Sunt de acord